Rolkowa majówka z Rollschool 29 kwietnia – 3 maja 2022

Przed nami kolejna edycja Rodzinnej Majówki z Rollschool. Poprzednie dwie majówki nie odbyły się przez COVID – liczymy w tym roku przedłużony majowy weekend tym razem nam się uda 🙂

Jedziemy ja zwykle Przysuchy niedaleko Radomia, gdzie w ośrodku Marysieńka będziemy mieli do dyspozycji jeden z najlepiej przystosowanych ośrodków do jazdy na rolkach/deskorolkach w Europie.
Do dyspozycji będziemy mieli 3 skateparki z murkami, boxami i kickerami, bowla oraz minirampę a także krytą sale namiotową (800m2) na której znajduje sie kolejny skatepark 😉

Tutaj rolkami żyjemy 24h na dobę 🙂

Czego będziemy się uczyć:

 • podstawy jazdy oraz doskonalenie jazdy na rolkach dla dzieci i dorosłych (utrzymywanie równowagi, płynne poruszanie się do przodu, skręcanie, hamowanie, jazda tyłem)
 • podstawy jazdy dla dzieci z elementami zabawy – także dla przedszkolaków
 • slidy – efektywne i efektowne sposoby hamowania dla zaawansowanych
 • podstawy i doskonalenie jazdy po skateparku
 • jazda agresywna
 • freestyle slalom

Na miejscu podzielimy się na mniejsze grupy (pod kątem umiejętności) – każda grupa będzie ćwiczyć ze swoim instruktorem min. 2h dziennie.

Na rolkową majówkę z Rollschool zapraszamy wszystkie osoby, zarówno te które już jeżdżą, jak i te, które dopiero chciałyby zacząć swoją przygodę z butami na 8 kółeczkach.

Na miejscu będzie dostępnych minimum 8 instruktorów.

Film z ostatniego wyjazdu do Przysuchy:

Informacje

29 kwietnia – 3 maja 2022

Osoba dorosła: 999 zł ze szkoleniem rolkowym

Dziecko (do 12 rż): 949 zł ze szkoleniem rolkowym

Zniżka dla osób niekorzystających ze szkolenia rolkowego: 150 zł

Zniżka dla uczestników poprzednich wyjazdów rodzinnych z Rollschool: 50 zł/os

Dzieci do 3 lat nie – pobyt GRATIS!

Cena obejmuje:

 • Zakwaterowanie: domki 2-6 osobowe;
 • 3 posiłki dziennie (śniadanie i kolacja w formie szwedzkiego stołu, obiad 2-daniowy)
 • Ubezpieczenie NNW na kwotę 10 tys. zł
 • Codzienne zajęcia rolkowe, 2 razy dziennie po min. 1h
 • opiekę instruktorów
 • opiekę opiekunki do dzieci na czas zajęć
 • wejście do parku linowego
 • pamiątkową koszulkę
 • gadżet niespodziankę
 • Rodzinną olimpiadę rolkową z nagrodami
 • rodzinną i przyjazną atmosferę
 • dobrą zabawę:)

Doba zaczyna się od kolacji w dniu przyjazdu, a kończy śniadaniem w dniu wyjazdu

Cena nie obejmuje: transportu z i do ośrodka oraz poszczególnych ewentualnych dojazdów na miejscu, np. do sklepu.

Uczyć będą instruktorzy (minimum 8) ze szkoły jazdy na rolkach Rollschool.

Instruktorzy Rollschool

instruktor nauki jazdy na rolkach Michał MachowskiMichał Machowski
Założyciel szkoły jazdy na rolkach Rollschool i Prezes Fundacji „Rolki dla każdego”. Na rolkach od 1999 roku, od 2009 roku jest instruktorem jazdy na rolkach Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich – obecnie jeden z najdłużej czynnie działających instruktorów w Polsce. Jego ulubioną dyscypliną na rolkach jest jazda szybka.

 

 

 

 

 

 

instruktor nauki jazdy na rolkach Kuba SzczurowskiJakub Szczurowski(slidy)

Jeździ na rolkach od 10 lat. Wcześniej jeździł na łyżwach. Przeważnie prowadzi zajęcia grupowe dorosłych i dzieci, żaden poziom nie jest wyzwaniem. Uwielbia pracę z dziećmi, a dzieci uwielbiają jego. Zadba o dobrą zabawe z poczuciem bezpieczeństwa. Jego ulubiona dysyplina na rolkach to slidy, downhill i freeride.

 

 

 

 

 

 

instruktor nauki jazdy na rolkach Jacek WojdałaJacek Wojdała

Pierwsze rolki dostał na osiemnastkę i wrócił do nich po latach. Uczy zarówno dzieci jak i dorosłych. Uwielbia jazdę miejską i naukę pokonywania przeszkód(krawężniki, torowiska, korzenie drzew itp.). Jest instruktorem jazdy na rolkach z licencją Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich, Jego radość i cierpliwość daje pozytywne rezultaty w pracy z dziećmi.

 

 

 

 

 

instruktor nauki jazdy na rolkach Szymon KubiakSzymon Kubiak

Szymon uczy dzieci i dorołych jazdy na rolkach, żeby każdy mógł swobodnie poczuć się podczas jazdy po mieście. Dzieci lubią zajęcia z nim ze względu na dobrą zabawe, ilość przekazywanej wiedzy i nieszablonowe poczucie humoru. Jest instruktorem Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich. Poza rolkami uczy również żąglowania czy breakdance’u.

 

 

 

 

 

instruktor nauki jazdy na rolkach Karol PałygaKarol Pałyga

Zaczął swoją przygodę z rolkami w wieku 6 lat. Jazda na rolkach jest dla niego połączeniem pracy z pasją. Czerpie ogromną radość z postępów swoich kursantów. Dzieci uwielbiają Karola i chętnie uczą się nowych rzeczy.

 

 

 

 

 

 

instruktor nauki jazdy na rolkach Michał PytlakMichał Pytlak

Chętnie podejmuję wyzwania i za cel stawia sobie nauczenie każdego, kto się do niego zgłosi. Uwaza, że jest to sport dla wszystkich i poprzez trening połączony z dobrą zabawą można osiągnąć wszystko, co sobie zamierzymy. Do tego wszystkiego trzeba dodać, że jest fanem freeride’u, dlatego chętnie też przygotowuje kursantów do zmierzenia się z wyzwaniami podczas jazdy miejskiej.

 

 

 

 

 

instruktor nauki jazdy na rolkach Łukasz BłaszczykŁukasz Błaszczyk

Przygodę z rolkami zaczął w wieku 4 lat. Czuję ogromną potrzebę dzielenia się tą radością, dlatego chętnie pomaga innym w rozwijaniu umiejętności rolkarskich. Jest bardzo cierpliwy. Szybko łapię dobry kontakt z dziećmi.

 

 

 

 

 

 

instruktor nauki jazdy na rolkach Maciek GawłowskiMaciej Gawłowski (slalom)

Rolki pozwalają mu wykreować swoją własną rzeczywistość. Z racji jego zamiłowania do tańca i sztuki moją dominującą dyscypliną jest freestyle slalom, to właśnie pomiędzy kubeczkami odnajduję przestrzeń dla mojej ekspresji.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

instruktor nauki jazdy na rolkach Radek GradkiewiczRadosław Gradkiewicz (jazda agresywna)

Na rolkach jeździ od kilku lat, ale ma je na nogach praktycznie codziennie. Największą satysfakcje podczas jazdy na rolkach czerpie z pokonywania swoich słabości oraz próbowania coraz większych przeszkód i trików. Jako instruktor jeszcze większą radość odczuwa mogąc pomóc swoim kursantom w pokonywaniu ich strachu czy to przy pierwszych krokach w parku lub na ulicy, czy też na początku swojej przygody ze skateparkiem.

 

 

 

 

 

instruktor nauki jazdy na rolkach Jarosław PaczuskiJarosław Paczuski

Jeździ na rolkach od wielu lat. Jego ulubioną dyscypliną rolkową jest jazda szybka Od kilku lat uczy dzieci i dorosłych jazdy na rolkach, co sprawia mu ogromną radość i satysfakcję, zwłaszcza z obserwowania błyskawicznych postępów jego uczniów. Na jego zajęciach staram się przekazać swoją wiedzę i umiejętności w możliwie najkrótszym czasie.

 

 

 

 

 

 

Krzysztof Zibi Zyborowicz

4-krotny Mistrz Polski w Speed Slalomie na rolkach, założyciel Szkoły Jazdy na Rolkach Roll Masters w Olsztynie. Podczas swojej 18-letniej przygody na rolkach, zdobył doświadczenie zarówno w dyscyplinie Freestyle Slalom, jak i Aggressive Skating. Jest nastawiony na rozwój swoich podopiecznych i z chęcią dzieli się wiedzą rolkarską z każdym miłośnikiem rolek. W latach 2018-2020 instruktor w szkole Rollschool w Warszawie.

 

 

Zakwaterowanie:

Ośrodek Marysieńka – Przysucha  nad zalewem Topornia


Uczestnicy obozu będą zakwaterowani w komfortowych domkach z pokojami 2-, 3-,4- 5-,6 -osobowymi. W każdym z nich znajduje się przestrzeń bagażowa dla każdego obozowicza, łazienka i aneks kuchenny z lodówką. Domki drewniane są nowe (budowane po 2018 roku), Murowane są po remoncie (2020)
Domki 2 osobowe są drewniane; 3-6 osobowe są murowane lub drewniane.
Każda rodzina na naszym Family Campie ma osobny domek, tak aby czuła się komfortowo. Nie dokwaterowujemy osób do domku, chyba że ktoś wyraźnie o to poprosi.

Baza sportowa

Na terenie ośrodka znajdują się 3 skateparki o różnym poziomie zaawansowania, bowl, minirampa oraz kryta hala sportowa. Do dyspozycji mamy kilka tysięcy metrów kwadratowych idealnej nawierzchni do doskonalenia swoich rolkowych umiejętności niezależnie czy dopiero zaczynamy swoją przygodę z jazdą na rolkach, czy jesteśmy już rolkowymi wymiataczami.

Na naszym Rollschool Family Camp każdy znajdzie coś dla siebie

Oprócz tego do dyspozycji będziemy mieli świetlicę i stołówkę z miejscem na rolkową dyskotekę.
Będzie można poszaleć grając w cymbergaja, w piłkę nożną, w siatkówkę lub unihokeja na rolkach.
Obok ośrodka znajduje się także park linowy.

Obok ośrodka znajduje się także park linowy! (film)

Wyżywienie

Na terenie ośrodka znajduje się stołówka z kuchnią, w której przygotowywane są 3 pełnowartościowe posiłki: śniadanie, obiad i kolacja. Jedzenie ma charakter domowy, jest smaczne i zróżnicowane. W czasie trwania całego obozu na terenie stołówki znajduje się ogólnodostępne miejsce, gdzie w każdej chwili można napić się wody lub herbaty. Istnieje możliwość skorzystania z menu wegetariańskiego, Wegańskiego lub bezglutenowego.

Posiłki wydawane są w formie szwedzkiego stołu.

29 kwietnia (piątek):

 • przyjazd i zakwaterowanie w godzinach wieczornych (od 16.00)
 • kolacja; 19.00-20.30
 • wieczorna integracja na rolkach (lub bez jak kto woli) od 20.30 do późnych godzin nocnych

30 kwietnia (sobota) – 2 maja (poniedziałek): przykładowy plan dnia
8.30 – 9.30 śniadanie
10.00 – 12.30 zajęcia rolkowe (1h zajęcia dla dzieci ; 1h zajęcia dla dorosłych) pomiędzy zajęciami jest 30 min przerwy na przebranie i ogarniecie siebie i dzieci 😉
12.30 – 13.00 czas wolny
13.00 – 14.00 obiad
14.00 – 16.00 czas wolny
16.00 – 18.30 zajęcia rolkowe (1h zajęcia dla dzieci ; 1h zajęcia dla dorosłych) pomiędzy zajęciami jest 30 min przerwy na przebranie i ogarniecie siebie i dzieci 😉
19.00 – 19.30 kolacja
20.00 – 22.00 czas wolny (nocne rolkowanie, gry i zabawy integracyjne , olimpiada rolkowa, gry integracyjne dla dorosłych)

Podczas majówki tradycyjne już rozegramy rodziną olimpiadę rolkową, gdzie każda rodzina będzie mogła wziąć udział i rywalizować o puchary i inne nagrody 😉

3 maja (wtorek)

8.30 – 9.30 śniadanie
10.00 – 12.30 zajęcia rolkowe (1h zajęcia dla dzieci ; 1h zajęcia dla dorosłych) pomiędzy zajęciami jest 30 min przerwy na przebranie i ogarniecie siebie i dzieci 😉
13.00 -13.15 oficjalne zakończenie, wspólne zdjęcie
13.30-14.00 obiad
14.00 -16.00 wykwaterowanie

Uczestnicy będą podzieleni na grupy pod kątem umiejętności, na podstawie ankiet wypełnianych w momencie zapisu. Zajęcia będą odbywały się w grupach z przydzielonym instruktorem.
Dokładny podział na grupy wyślemy do zapisanych osób mailowo na kilka dni przed wyjazdem.

W czasie zajęć dla dorosłych istnieje możliwość pozostawiania swojego dziecka/dzieci pod opieką naszej animatorki, która podczas kiedy Wy będziecie szkolić swoje umiejętności rolkowe – zaopiekuje się waszą pociechą.

Zgłoszenie online

Decyduje kolejność zgłoszeń.

Zapisy do 20 kwietnia 2022 r. lub wyczerpania miejsc

Dokumenty do pobrania:

Polityka zwrotów

Kontakt :
Michał Machowski
tel: 508 276 832
wyjazdy@rollschool.pl